Doprava Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Při hromadné nehodě u Třince se vážně zranil i desetiletý chlapec

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes u vážné hromadné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. O karambolu jsme dnes již informovali v dopravním infu.

Polský kamion narazil do kolony pěti osobních aut v Třinci-Neborech. Na místě nehody zasahovalo celkem pět posádek záchranné služby – čtyři pozemní (z Ostravy, Třince a Českého Těšína) a vrtulník letecké záchranky.

Záchranáři ošetřovali pět osob, které při nehodě utrpěly zranění. Nejvážnější byl stav desetiletého chlapce. Nalézal se v bezvědomí a přímém ohrožení života. Lékař ZZS u něj zjistil poranění hlavy a mozku. Dítě muselo být zaintubováno a převedeno na přístrojem řízenou ventilaci, uloženo do vakuové matrace a následně vrtulníkem transportováno do ostravské Fakultní nemocnice.

Další, dvanáctileté dítě, bylo zraněno lehce a po ošetření přepraveno do nemocnice v Českém Těšíně.

 

Dva muži (68 a 50 let) a sedmadvacetiletá žena, utrpěli středně těžká a lehké poranění v oblasti hlavy nebo páteře. Byli při vědomí a mimo ohrožení života. Pozemní posádky ZZS je transportovaly do nemocnic v Třinci a Frýdku-Místku.

Zasahující lékaři na místě události prohlédli šest dalších účastníků nehody, kteří nejevili známky poranění.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Foto: ZZS MSK

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz