Jihočeský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Rozsáhlý požár domu v Čimelicích si vyžádal dvě oběti na životech

JIHOČESKÝ KRAJ – Dvě minuty před druhou hodinou ranní přijalo  Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje přes tísňovou linku 112 informaci o požáru domu v obci Čimelice. Dva lidé při požáru bohužel zemřeli.

Do Čimelic vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Z jednotek požární ochrany to byli profesionální hasiči ze stanice Písek a dobrovolní hasiči obcí Čimelice a Mirovice. K požáru bylo vysláno celkem pět cisteren. Po průzkumu, kdy se potvrdilo původní ohlášení, a to že hoří dvoupatrový rodinný dům, si velitel zásahu vyžádal výškovou techniku. Do Čimelic byl z písecké stanice povolán automobilový žebřík.

Požár zasáhnul prakticky celé patro a střechu domu, hasiči ihned zahájili hasební práce. Zdravotníkům ZZS předali jednu osobu s podezřením na nadýchání zplodinami hoření. V průběhu hašení pak na požářišti nalezli dvě mrtvé osoby.
Krátce před půl šestou dostali hasiči požár pod kontrolu, velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru. V současné chvíli zásah jednotek stále trvá. Hasiči rozebírají konstrukce a dohašují ohniska.

Po úplné likvidaci na požářiště nastoupí vyšetřovatel HZS, který společně s Policií ČR bude šetřit příčinu vzniku požáru. Výši škody předběžně stanovil na 3 000 000 korun.

Autor: Vendula Matějů

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz