Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Poděkování ústeckým policistům, kteří s nasazením vlastního života zasahovali při požáru v Předlicích

ÚSTÍ NAD LABEM – Nasazení a zásluha policistů při záchraně lidských životů si zaslouží ocenit. Dnes si policisté pprap. Tomáš Paseka, pprap. David Kolář, pprap. Jan Jirkovský a nstržm. Stanislav Pirot převzali z rukou plk. Vladimíra Danyluka vedoucího Územního odboru Ústí nad Labem poděkování za jejich odvahu a profesionální nasazení při požáru obytného domu v Předlicích.

Dne 22. března 2018 v ranních hodinách projíždějící řidič oznámil, že v Předlicích v ulici Hrbovická hoří třípatrový obytný dům. Operační důstojník ihned na místo vyslal policisty prvosledové hlídky. Ve chvíli, kdy přijeli první na místo, tak se již z druhého patra valil černý štiplavý kouř. Policisté neváhali ani minutu a do domu vběhli. Přes hustý dým v chodbě se jim ovšem nepodařilo do druhého patra dostat, tak se pokoušeli do bytu dostat přes vedlejší dům a jeho střechu. Naštěstí v tu dobu na místo již přijížděli hasiči. Po několika minutách hasiči s dýchacími přístroji začali z domu vynášet nejprve děti a následně dospělé. Policisté pomáhali dětem dýchacími přístroji, v jednom případě provedli několikrát masáž srdce a zachránili mu tak život.

Jedná se o policisty z Oddělení hlídkové služby v Ústí nad Labem, sloužící u Policie ČR necelé čtyři roky. Zároveň jsou členy prvosledových hlídek. Policisté tímto svým činem ukázali, že rozhodnutí jít k policii nebrali jen jako své budoucí povolání, ale i jako poslání. Ukázali, že jim je vlastní se nejenom starat o to, aby bylo bezpečněji na ulici, ale i zachraňovat životy.

Autor: Veronika Hyšplerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz