Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Policista Michal Kasl ve svém volnu zachránil ženě život, když ji vytáhl z hořícího havarovaného auta

KLADENSKO – Kladenský policista pprap. Michal Kasl projížděl ve svém volnu kolem dopravní nehody a díky své odhodlanosti a statečnosti zachránil život ženě, která po nehodě zůstala zaklíněna v hořícím vozidle. Policista ani na vteřinu nezaváhal, rozbil okno u hořícího vozidla, ženu vyprostil, poskytl jí první pomoc a zajistil životní funkce až do příjezdu záchranné služby. 

K vážné dopravní nehodě tří vozidel došlo ve středu 4. dubna 2018, krátce před půl desátou večerní, a to na silnici I. třídy č. 7 u obce Jemníky.

Osobní vozidlo BMW se střetlo s vozidlem Renault Master, přičemž vlivem nárazu bylo vozidlo BMW odhozeno na vozidlo Škoda Roomster.
V době této dopravní nehody se akorát vracel z Prahy policista pprap. Michal Kasl, služebně zařazený na OHS Kladno, který byl ve svém služebním volnu. Okamžitě u dopravní nehody zastavil, oblékl si reflexní vestu a zjišťoval situaci. Následně přiběhl k vozidlu BMW, které začalo hořet, a vnitřní prostor vozidla se začal zaplňovat dýmem. Tam spatřil zaklíněnou ženu na místě spolujezdce. Policista se snažil otevřít z venku všechny dveře, avšak ani jedny otevřít nešly. Proto se okamžitě rozhodl rozbít okénko u zadních dveří, čímž se mu podařilo dveře otevřít. Ve vozidle byla zaklíněná žena a v bezvědomí. Policista zraněnou ženu opatrně vytáhl z vozidla ven do bezpečného prostoru, poskytl jí první pomoc a zajistil životní funkce.

Za zasahujícím policistou po chvíli přišla žena, zdravotní sestra, která zastavila u místa dopravní nehody a společně hlídali stav zraněné ženy až do příjezdu Záchranné zdravotnické služby.

Zraněnou ženu poté transportoval vrtulník do jedné z pražských nemocnic.

Podpraporčík Michal Kasl ani v době svého osobního volna nezapomněl význam služební přísahy a svým okamžitým a správným jednáním zachránil lidský život. Zařadil se tak mezi policisty, kteří jsou morálním vzorem nejen pro své kolegy, ale vůbec pro širokou veřejnost. Jsem proto hrdý, že za celou Policii ČR opět mohu našemu kolegovi vyjádřit poděkování a obrovské uznání,“ okomentoval mimořádný zákrok policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý.

Autor: nprap. Bc. Michaela Richterová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz