Královehradecký Krimi Z domova Zprávy podle krajů

Hasiči likvidovali požár v průmyslovém objektu v Častolovicích

ČASTOVICE – Hlášení o šlehajících plamenech z vysokého komína v průmyslovém areálu v Častolovicích v Masarykově ulici přijalo krajské operační a informační středisko  v 16:00 hod. Na místo bylo povoláno celkem sedm jednotek požární ochrany a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

 

V místě události došlo k požáru odsávacího potrubí od výrobní tvrdící pece. Požár se vzduchotechnikou rozšířil až do komína a zde byly zpozorovány plameny. Hasiči použili k hašení dva C proudy. Jednotky prováděly nejen dohašovací práce u komína, ale také na asfaltové střeše. Pomocí termokamery zkontrolovaly části vzduchotechniky, kudy se požár šířil, zda se v nich nenachází další skrytá ohniska. Zároveň také provedly proplach odsávacího potrubí. Část z něj museli hasiči za pomocí rozbrušovací pily rozebrat. Šíření požáru se podařilo zastavit v 16:30 hod., s lokalizací pomohli hasičům i zaměstnanci firmy. Zpět na své stanice se jednotky vracely po třech hodinách od zahájení zásahu.

 

Při události nebyl nikdo zraněn ani nebylo nutné zaměstnance firmy evakuovat. Příčinou požáru byla technická závada. Škodu odhadl vyšetřovatel příčin požárů na asi 80 tisíc korun, což ovšem nezahrnuje škodu způsobenou výpadkem výroby. Díky včasnému zásahu a zamezení dalšího šíření požáru se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi dvou milionů korun.  

 

zdroj: Martina Götzová, tisková mluvčí
foto: HZS Královéhradeckého kraje

redaktor: Tomáš Pitterling

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz