Složky IZS Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TIP REDAKCE: Mladí hasiči budou v sobotu soutěžit ve Lhenicích

LHENICE – Symbolicky 5. 5. bude zahájen ve Lhenicích (okres Teplice) 5. ročník STIMAX CUPu, seriálu hasičských soutěží v běhu na 60m resp. 100m s překážkami.
Soutěž STIMAX CUP je určena především pro děti a mládež z Ústeckého kraje. Čítá celkem 4 kola, která se od května do září uskuteční ve Lhenicích (5. 5.), Lubenci (17. 6.), Lovosicích (1. 9.) a Krupce (15. 9.). Cílem seriálu je přitáhnout k hasičskému sportu a hasičům více dětí a mládeže za našeho kraje, kteří se mohou i touto formou připravovat na možnou budoucí kariéru u složek integrovaného záchranného systému.
Soutěž je rozdělena do 5 věkových kategorií pro dívky a chlapce od 6 let až po kategorii dospělých žen a mužů. Do celkového hodnocení seriálu se započítává součet 3 nejlepších časů každého závodníka z jednotlivých kol. Celkoví vítězové tak budou známi a slavnostně vyhlášeni až po finálovém kole, které se uskuteční 15. 9. v Krupce. Limit pro počet přihlášených v každém kole činní 300 soutěžících. Pro první kolo je již limit soutěžících naplněn.
STIMAX CUP pořádá Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska za podpory Ústeckého kraje a sponzorů. Záštitu nad seriálem převzal hejtman Ústeckého kraje pan Oldřich Bubeníček.

Srdečně Vás tímto zveme 5. května od 8.30 hodin na 1. kolo STIMAX CUPu do Lhenic, které navíc zpestří i požární útoky v rámci tradiční soutěže Lhenický dvojboj. Jste-li fanoušky hasičů, požárního sportu nebo přemýšlíte-li, že vaše dítě přihlásíte do hasičského kroužku, rozhodně si nenechte tuto soutěž ujít.
Více informací naleznete na stránkách KSH ČMS nebo na FB profilu soutěže:
Autor: redakce
Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz