Složky IZS Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Rallye Ostrov 2018: Záchranáři na dva dny obsadili Ostrov u Tisé! Vítěznou posádkou jsou záchranáři z Loun

OSTROV U TISÉ – Rallye Ostrov 2018 – metodicko-taktické cvičení zná letošní nejlepší záchranáře v Ústeckém kraji! Vítěznou posádkou za české záchranáře jsou Dominika Burianová a Lukáš Macke z výjezdové základny Louny.  Vítězem z řad německých posádek jsou Weber Christoph a Ringel Thomas z DRK Sebnitz.

Pátý ročník metodického cvičení Rallye Ostrov 2018 připravila Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Celkem osm úkolů, z toho dva noční, bylo připraveno pro celkem 22 posádek.

V rámci projektu „Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb“ se cvičení už podruhé zúčastnily posádky ze sousedního Německa. Zahájení cvičení se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Jubilejní pátý ročník ukazuje, že si cvičení získalo svoji tradici. Tato cvičení dokazují profesionalitu členů složek krajského integrovaného záchranného systému, kterou potvrzují při řešení všech mimořádných událostí. Záchranářům bych moc přál, aby se s takovými situacemi mohli setkat v praxi minimálně,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček při zahájení.

VIDEOREPORTÁŽ ZE CVIČENÍ ZÁCHRANÁŘŮ RALLYE OSTROV 2018

Videoreportáž připravil: Honza Vraný/JV PRESS

Záchrana ženy po pádu z 15 metrové výšky, přejetí milenců traktorem na louce, kolaps pacienta se sluchovým postižením, intoxikace dítěte a další úkoly čekaly na záchranáře na jednotlivých stanovištích.  Zdravotníci dopředu nevědí, co je kde čeká. V nesnadném terénu skalního města Ostrova u Tisé a okolí tak museli záchranáři opět ověřit své znalosti a profesionalitu. Námět úkolů je sestaven podle skutečných událostí.

„Toto cvičení je nejen prověřením posádek zdravotnické záchranné služby a součinnosti s ostatními složkami IZS, ale má také vzdělávací charakter. Při vymýšlení úkolů je kladen důraz na opravdovost a úkoly jsou často inspirovány událostmi z reálných výjezdů,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

PSALI JSME TAKÉ… VIDEOREPORTÁŽ: Záchranáři zasahovali v okolí Ostrova v rámci cvičení Rallye Ostrov 2018

 

Autor: Markéta Flochová

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz