Auto-Moto Cestování Doprava Karlovarský Krimi Z domova Zprávy podle krajů

Zvednutá korba nákladního auta se dotkla drátů s vysokým napětím, auto začalo hořet

SEDLEC – Řidič auta vyvázl bez zranění, podle znalce měl velké štěstí. Kvůli neopatrnosti řidiče začalo hořet v Sedleci nákladní auto.

 

Událost se stala již na konci května, definitní závěr příčiny určil vyšetřovatel požárů až nyní. Řidič na odstavné ploše zvedl korbu auta přímo pod dráty s elektrickým vedením. Po kontaktu korby s dráty s vysokým napětím začalo auto hořet. Přivolaný znalec v oboru elektro uvedl, že i když vozidlo stojí na gumách, které by měly izolovat od uzemnění, tak jednak konstrukce a materiály na pneumatikách pro nákladní vozidla a především vysoké napětí v drátech způsobí, že k uzemnění dojde, a právě pneumatiky tak na autě začaly hořet.

 

Při kontaktu s nízkým napětím by pravděpodobně k požáru nedošlo. Podle znalce měl navíc řidič velké štěstí, že proud procházející vozidlem muže nezranil. Požár začal řidiče hasit s použitím ručních hasicích přístrojů, o dohašení se postarali přivolaní hasiči ze stanice Karlovy Vary. Předběžná škoda na autě je odhadnuta na 30 tisíc korun, příčinou je nedbalost řidiče při manipulaci s vozidlem. Událost navíc způsobila krátkodobé přerušení dodávky elektrické energie v okolí Sedlece.

 

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 T815, KHA 20 MB Atego)

JSDH Stará Role (CAS 24 L101)

autor: Martin Kasal

foto: HZS Karlovy Vary

redaktor: Tomáš Pitterling

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář