Kultura Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEOREPORTÁŽ: Malířský plenér v Bílině vyvrcholil vernisáží překrásných obrazů od patnácti umělců

BÍLINA – Vernisáží obrazů ve středu vyvrcholil letošní Malířský plenér v Bílině. Malíři, kteří přijeli do Bíliny vystavují své obrazy ve Výstavní síni U Kostela a v Galerii Pod Věží v Bílině.

K vidění tak jsou nejen bílinská zákoutí, ale také obrazy samotných umělců.  Jde tak o výstavu prací výtvarníků, kteří se zúčastnili malířského plenéru od 1. 6. do 3. 6. 2018 v Bílině. Výstava obrazů je prodejní. A jak se včerejší vernisáž vydařila? To již v následující videoreportáži…

VIDEOREPORTÁŽ Z VERNISÁŽE V BÍLINĚ… 

Videoreportáž připravil Lada Laiblová a Honza Vraný/JV PRESS

Malování obrazů v přírodě se stalo nedílnou součástí kulturního dění v Bílině. Malebná zákoutí, která se nachází po celém městě, představují pro malíře nekonečnou inspiraci pro svou tvorbu. Malíři z celé České republiky i Slovenska začali Bílinu objevovat již v 90. letech. V loňském roce vznikaly obrazy ze zámku a okolí nebo Kyselka.

Organizátor akce a bílinský malíř v jedné osobě Pavel Antonín Říha uvedl, že  letošní témata byla věnovaná především výročí 1025 let od založení města Bíliny, malovalo se ale také v Kocourově ve Středohoří.  Patnáct umělců tak vyrazilo na tři dny do okolí Bíliny, kde tvořilo díla vskutku krásná.

Vstupné: dospělí 20 Kč, senioři, studenti, děti 10 Kč, skupiny (10 lidí) 100 Kč. Výstava potrvá do 1. července 2018.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář