Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Posádky třineckých záchranářů zasahovaly u dvou dětí zasažených bleskem

FRÝDECKO-MÍSTECKO – Zdravotnická záchranná služba zasahovala u dvou chlapců, které na Frýdecko-Místecku zasáhl blesk. Krajské operační středisko ZZS bylo o události v Třinci informováno o půl páté odpoledne. Na pomoc vyjela posádka rychlé lékařské pomoci a vzlétl vrtulník LZS.

Týmy záchranné služby měly v péči dva zraněné, a to třinácti a čtrnáctiletého chlapce. Děti se podle informací, které sdělily záchranářům, schovaly před bouřkou pod stromem. Právě do něj ale následně udeřil blesk a zasáhl je.

Mladší z chlapců byl krátce v bezvědomí, v době příjezdu záchranářů již kontaktní Jeho stav však byl život ohrožující. Zasahující lékař při prvotním vyšetření na jeho těle objevil stopy vstupu a výstupu energie blesku, stejně jako popáleniny. Pacient byl uveden do umělého spánku, převeden na přístrojem řízenou ventilaci a za stálé monitorace základních životních funkcí transportován vrtulníkem do ostravské Fakultní nemocnice.

 

Druhý hoch byl výbojem zasažen podle všeho v oblasti dolní končetiny, jeho postižení se v době zásahu ZZS jevilo jako méně závažný. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl sanitním vozidlem přepraven na dětskou ambulanci třinecké nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
mluvčí ZZS MSK

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář