Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřela herečka a dabérka Gabriela Vránová, bylo jí 78 let

ČESKÁ REPUBLIKA – V sobotu ráno zemřela po dlouhé zákeřné nemoci herečka a dabérka Gabriela Vránová. Smutnou zprávu oznámili její syn, režisér Ondřej Kepka. Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let. 

Gabriela Vránová se narodila na Slovensku v učitelské rodině. Dětství prožila v Brně, kde také v roce 1960 absolvovala JAMU. Kariéru zahájila v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, odkud po dvou sezonách přešla do pražského Divadla na Vinohradech.

V televizi hrála například v seriálech My všichni školou povinní, F. L. Věk, Sňatky z rozumu nebo Chalupáři. Filmové role pak ztvárnila také ve snímcích Hledá se táta, Poklad byzantského kupce či Jak vytrhnout velrybě stoličku.

Svůj hlas ale uplatnila také v dabingu! Vedle Ceny Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu získala také cenu Prix Bohemia za herecký rozhlasový výkon.

ČEST JEJÍ PAMÁTCE…

Zdroj: Divadlo.cz

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář