Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DRAMA: V rozvodněné řece v Ostravě se topila dvojice mužů. Na pomoc jim přispěchali policisté a záchranáři

OSTRAVSKO – Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes u nahlášeného tonutí v Ostravě. Ke splavu na řece Ostravici vyjela posádka rychlé lékařské a později také rychlé zdravotnické pomoci. Podle informací, které měli záchranáři k dispozici, skočil jeden z dvojice mužů na břehu pod splav do rozvodněné řeky a druhý se mu snažil pomoci.

Jeden z nich byl následně nesen proudem, až byl po přibližně patnácti minutách o kilometr a půl dále vytažen z vody policisty, kteří jako první dorazili na místo události. V té době nejevil pětačtyřicetiletý muž žádné známky života.

Poskytování první pomoci zahájili hasiči, v okamžiku příjezdu lékařského týmu přetrvával stav selhání všech základních životních funkcí. Záchranáři pokračovali ve snaze o obnovu srdeční činnosti dalších třicet minut, než se jim podařilo obnovit krevní oběh pacienta.

Po přenesení do sanitního vozu došlo k opětovnému selhání srdce a resuscitace musela pokračovat. Posádce se nakonec podařilo znovu obnovit pravidelný srdeční rytmus pacienta a v kritickém stavu jej transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Druhému, jednatřicetiletému muži se ve vodě podařilo zachytit větve a udržet se nad hladinou. Po vytažení mu základní pomoc poskytli dobrovolní hasiči, od nichž si jej převzala posádka záchranné služby. Utrpěl jen drobné oděrky a odmítl transport do zdravotnického zařízení. Záchranáři proto muže ponechali na místě události.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek: Jan Laštovička

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář