Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Při nočním nárazu auta do stromu na Bruntálsku zemřel jeden člověk, další dva lidé utrpěli těžká zranění

BRUNTÁLSKO – Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 5. srpna večer u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Po jednadvacáté hodině přijali pracovníci krajského operačního střediska ZZS MSK tísňové volání z obce Heřmanovice, podle které došlo ke střetu osobního vozidla se stromem. Na místo události byly vyslány tři posádky ZZS – pozemní týmy ze stanovišť ve Vrbně pod Pradědem a Krnově, z Ostravy pak vzlétl vrtulník LZS.

Jedné z osob, které v havarovaném vozidle cestovaly, již záchranáři nemohli pomoci. Utrpěná poranění byla neslučitelná se životem.

Čtyřiatřicetiletý muž zůstal v automobilu zaklíněn a po vyproštění se nalézal ve stavu selhání všech základních životních funkcí. Posádky ZZS proto zahájily resuscitační péči. U pacienta byla několik desítek minut prováděna nepřímá srdečné masáž, přičemž se nakonec podařilo obnovit jeho krevní oběh. Záchranáři zajistili dýchací cesty a podávání léků do žíly i kostní dřeně. Postižený byl s mnohočetnými poraněními předán v kritickém stavu týmu urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice.

O rok mladší muž byl po havárii při vědomí, jeho poranění v oblasti páteře a břicha se jevila jako život ohrožující. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče a přípravě k transportu byl rovněž přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “TRAGÉDIE: Při nočním nárazu auta do stromu na Bruntálsku zemřel jeden člověk, další dva lidé utrpěli těžká zranění

  1. Pingback: Douceur Beauty

Napsat komentář