Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Lidé volají po přísnějším potrestání brutálních útočníků, kteří napadli v Dubí na koupališti Davida! Výtržnictví je podle nich výsměch policie

DUBÍ NA TEPLICKU – Národním hrdinou se doslova přes noc stal pětadvacetiletý David Michajlak, který se jako jediný zastal napadené Češky, na kterou v brouzdališti bazénku koupaliště v Dubí na Teplicku zaútočila Romka. Kromě sprostých a rasistických nadávek začala brutálně bít ženu a rány pěstí střídalo tahání za vlasy. Na mladého muže se vzápětí vrhlo dalších minimálně sedm Romů. Redakce agentury JV PRESS jako první o incidentu informovala ještě v úterý v podvečer.

Krvavá brutální bitka skončila závažným zraněním v obličeji. Rány pěstí totiž mířily především na hlavu a obličej mladého muže. I přesto že romští útočníci podle očitých svědků při šarvátce křičeli sprostá a rasistická slova na adresu mladého muže, teplická policie celou věc vyšetřuje jen jako výtržnictví!

Policisté totiž uvedli, že pět mužů a jedna žena jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví. Policisté ale dosud nikoho neobvinili. Zatím podle nich NIC nenasvědčuje tomu, že by krvavý konflikt byl rasově motivovaný, a to i přesto, že očití svědci uvádějí, že při krvavé bitce padlo hned několik sprostých a rasistických nadávek a to také z úst Romky, která nejprve zaútočila na ženu.

Vyšetřovatelé podle policie nyní čekají na lékařskou zprávu! Nevylučují tak, že  na základě rozsahu mladíkových zranění rozšíří trestní kvalifikaci i na ublížení na zdraví.

A právě to nenechává spát tisícům lidí na sociální síti, kteří se zastávají Davida Michajlaka a naopak nechápou postoj policie! V komentářích se tak lidé například ptají, jak by asi policisté vyšetřovali incident, kdyby to bylo naopak. Kdyby se Češi vrhli na jednoho Roma a zmasakrovali mu obličej?! „To je jednoduché, to by útočníci už seděli a do celé věci by se hned zapojili romští aktivisté a volali by po přísném potrestání!,“ píše svůj názor jeden z mužů na sociální síti.

Mnozí lidé chtějí dokonce pořádat sbírku pro zbitého mladého muže a navíc se domáhají toho, aby policie celou věc překvalifikovala. „Mohlo jít klidně i o pokus o vraždu! To byla „férovka“ šest sedm rozběsněných Romů proti jednomu mladému muži. Mohlo to také dopadnou opravdu tragicky! Kluk má jen poničený obličej, tak to podle policie je jen výtržnictví. Na co se čeká? Až by ho domlátili k smrti? Pak by to snad policie kvalifikovala jinak?  A co na to romský server Romea.cz a romští aktivisté? Tentokrát mlčí? Proč? Co ochránci lidských práv? Nezájem? Jen protože jde tentokrát o zbitého mladého českého mladíka?

Policisté na celém případu intenzívně pracuje. Nechme ji tedy pracovat a necháme se překvapit s jakými závěry incident ukončí.

Případ brutálního napadení i nadále sledujeme a budeme přinášet další informace.

 

Autor: Honza Vraný

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář