Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Brutální útok na mladíka v Dubí aktivoval již také „DĚLNÍKY“. Svolávají do Dubí protestní akci

DUBÍ – Dalo se to očekávat! Brutální útok cikánské skupiny na pětadvacetiletého muže, který se zastal české ženy před agresivní Romkou na koupališti v Dubí, nenechává snad nikoho chladným! Na situaci nyní zareagovali i „DĚLNÍCÍ“ a chystají do Dubí Protest proti násilí, rasismu a zvýhodňování nepřizpůsobivých.

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se tak rozhodla reagovat na brutální útok skupiny agresivních cikánů na mladíka, ke kterému došlo na koupališti v Dubí. Redakce agentury JV PRESS jako první o krvavém incidentu informovala již v úterý v podvečer krátce po brutálním útoku! A celou věc sleduje i nadále…

„Jsme přesvedčeni, že nemůžeme mlčet a přehlížet toto násilí, jako tak činí odpovědní politici a některá média. Situace je opravdu vážná a takových útoků a rasistických incidentů vůči většinové společnosti přibývá, ale nemluví se o nich. My mlčet nebudeme a vyzýváme všechny, kterým není lhostejná vážnost situace a země, ve které žijeme, aby přišli vyjádřit svůj nesouhlas a akci podpořili. 

Sejdeme se v sobotu 18.8.2018 ve 13 hodin u budovy Městského úřadu v Dubí. STOP zvýhodňování nepřizpůsobivých, rasismu a násilí!“  Vyzývají DĚLNÍCI na sociální síti k účasti na protest do Dubí! Kteří se tak patrně chtějí jen zviditelnit na úkor zbitého mladíka! Nutno podotknout, že redakce se snaží být objektivní a není ani na jedné straně! Pouze přinášíme pravdivé objektivní informace a nebojíme se nazvat věci pravým jménem!

Policisté se obávají právě podobných rasových nepokojů a protestů pod záštitou stoupenců Dělnické strany, kterých si totiž v minulosti policisté užili až až.. Vzpomeňme si napříkad na janovské sídliště v Litvínově, Chanov, Krupku nebo Duchcov či Varnsdorf a Rumburk!

Na druhou stranu se nelze divit současné náladě ve společnosti lidí proti agresivním Romům. Lidem nyní vadí, že Romové ve skupině zaútočili na mladého muže. Při „férovce“ sedm proti jednomu, kde jejich pěsti mířily přesně na hlavu a do obličeje mladíka, padaly podle svědků i rasistické nadávky a výhrůžky! Přesto policie věc zatím vyšetřuje jako pouhé výtržnictví bez rasově motivovaného skutku a popřípadě incident překvalifikuje jako ublížení na zdraví! Podle mnohých názorů ale šlo o rasově motivovaný čin! Lidé se oprávněně ptají a obávají, že pokud by to bylo naopak, kdy by skupina Čechů zaútočila na Roma, pak by jejich skutek byl rasově motivovaný určitě a do celé věci by se zcela jistě zapojili romští aktivisté a jejich Romea.cz, která záměrně vyhledává podobné skutky a volá o´přísném potrestání! Při svém snažení usvědčit takové viníky se pak aktivisté placení různými „neziskovkami“ neštítí ničeho!

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

4 Replies to “ZAUJALO NÁS: Brutální útok na mladíka v Dubí aktivoval již také „DĚLNÍKY“. Svolávají do Dubí protestní akci

Napsat komentář