Pomáháme Složky IZS Vysočina Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

POMÁHÁME: Hasiči Kraje Vysočina pořádají veřejnou sbírku pro svého kamaráda kolegu, který je upoután na invalidní vozík

KRAJ VYSOČINA – Profesionální hasiči z Kraje Vysočina pořádají veřejnou sbírku na pomoc pro kamaráda, kolegu, profesionálního a dobrovolného hasiče, který v loňském roce utrpěl vážný úraz a skončil na invalidním vozíku.

Jedna vteřina v lidském životě stačí k tomu, aby se soukromý a profesní život začal ubírat jiným směrem. Po těžkém úrazu se nstržm. Václav Paulík, příslušník Kraje Vysočina z Požární stanice Pelhřimov ocitl upoután na invalidní vozík.

Nejen jako pomoc pro překlenutí problémů a s návratem Václava Paulíka do běžného života vyhlašuje ZO OHS veřejnou transparentní sbírku.

Číslo transparentního účtu vedeného u ČSOB: 284744932/0300

Tento účet je zřízen na dobu neurčitou.

Více informací pak naleznete na webových stránkách www.hasicvasek.cz

„Jmenuji se Vašek, je mi 27 let, v září 2017 se mi stal úraz s poraněním krční páteře. Ochrnul jsem od ramenou dolů. Jsem na vozíčku a částečně hýbu levou,o něco méně pravou rukou. Na levé ruce mi funguje biceps a na pravé slabě biceps a ještě slaběji triceps. Sám jezdím na elektrickém vozíku, ale mám i mechanický. S mechanickým vozíkem moc metrů neujedu. Sám se nezvládnu napít, najíst, obléct atd. Mám to štěstí, že mám u své skvělé přítelkyně a snoubenky Anetky a u svých nejbližších dobré zázemí a podporu.

Od úrazu jsem strávil devět měsíců v nemocničních zařízeních. Čtyři dny v Českých Budějovicích, jeden měsíc v pelhřimovské nemocnici, tři měsíce v Praze na spinální jednotce v nemocnici Motol a poslední přestup na pět měsíců v rehabilitačním ústavu Kladruby. Návrat domů byl krásný. Ale stále je to boj. Boj o každý funkční sval.

Makám na sobě a věřím, že se mezi skvělou hasičskou partu jednou vrátím,“ dodává Vašek.

Autor: redakce

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář