Auto-Moto Cestování Doprava Krimi Praha Složky IZS Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

K nehodě autobusu na hradecké dálnici vyjeli hasiči z Prahy i Staré Boleslavi

DÁLNICE D11 – Patnáct minut po čtrnácté hodině byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy ohlášena dopravní nehoda nákladního vozidla a autobusu poblíž 4. kilometru dálnice D11 ve směru z Prahy do Hradce Králové. 

Vzhledem k tomu, že v místě nehody probíhají stavební práce a provoz je převeden do protisměru, byla k události vyslána v rámci mezikrajské pomoci také jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Stará Boleslav.

V průběhu jízdy k zásahu bylo upřesněno, že se nehoda nachází až před 8. kilometrem u křižovatky Jirny, což už je na území Středočeského kraje v okrese Praha-východ. Jako první na místo dorazila jednotka z Prahy, která měla poměrně složitý průjezd kolonou vozidel. Po dojezdu a průzkumu bylo zjištěno, že jde o kolizi, při které kamion v nižší rychlosti zezadu narazil do autobusu. V něm cestovalo 23 osob včetně dětí, přičemž došlo ke zranění tří osob, které byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou.

Hasiči zajistili místo nehody a nezraněné osoby odvedly do bezpečné vzdálenosti. Evakuační autobus ze stanice HZS Mladá Boleslav, který měl původně na místo vyrazit, byl nakonec zrušen, protože si majitel havarovaného autobusu zajistil náhradní dopravu sám.

autor: nprap. Petr Svoboda oddělení IZS HZS Středočeského kraje

foto:  Jan Kostík HZS hl. m. Prahy 

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář