Auto-Moto Cestování Doprava Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Mateřská škola Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Školní okénko Složky IZS Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Základní škola Zlínský Zprávy podle krajů

Motoristé, pozor na děti na přechodech pro chodce! Zítra totiž začíná nový školní rok

ČESKÁ REPUBLIKA – Již zítra, tedy třetího září začíná nový školní rok a školáci se vydají na cestu do školy. Na jejich bezpečnost opět dohlédnou hlídky státní a městské policie na přechodech v blízkosti základních škol.

Policie vyzývá řidiče k opatrnosti, a to především v prvních dnech nového školního roku. Většina školáků poprvé usedne do lavic právě v pondělí 3. září.  Opatrnou jízdou jim zajistíte bezpečnou cestu do školy.

Nezapomeňme, že dítě má některé zvláštnosti, které si mi dospělí neuvědomujeme (výšku, zorný úhel, rozlišovací schopnosti tvarů a barev, rozlišení pravé a levé strany apod.), dítě také neumí odhadnout vzdálenost ani rychlost přijíždějícího vozidla, nezná nutná pravidla provozu, pokud ano, neumí je ještě správně používat.

Každá dopravní nehoda, při níž je nějakým způsobem postiženo dítě, je daleko tragičtější než nehoda dospělého. Aby se statistiky dopravních nehod výrazně nezvyšovaly, respektujme všichni pravidla silničního provozu.

Zdroj: Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

4 Replies to “Motoristé, pozor na děti na přechodech pro chodce! Zítra totiž začíná nový školní rok

  1. Pingback: Online Shop Cimco

Napsat komentář