Královehradecký Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Ženu, padající ze čtvrtého patra zachytil zasahující záchranář

KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ – Posádka rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště Hradec Králové – Bláhovka spolu s lékařem v setkávacím systému dnes dopoledne vyjížděla k 26leté ženě, která příbuzným oznámila úmysl spáchat sebevraždu.

Záchranáři spolu s policisty ženu nalezli mimo prostor bytu, jak stála na okenní římse ve čtvrtém patře a v sebevražedném úmyslu se chystala skočit dolů. Ženino jednání a chování naznačovalo, že svůj úmysl myslí vážně, záchranáři proto museli ihned jednat.

Přestože s nimi zprvu odmítala mluvit, po chvíli se jim podařilo navázat kontakt a pokoušeli se s ní komunikovat a její úmysl jí rozmluvit. V průběhu hovoru se ale pustila okenního rámu a odhodlala ke kroku do smrtící hloubky.

Jeden ze zasahujících záchranářů ale bleskurychle zareagoval, a padající ženu v poslední chvíli zachytil za ruce. Spolu s kolegou a přítomnými policisty se jim ji potom podařilo dostat ji do bezpečí v mezipatře.

Bez zjevných zranění byla pacientka nakonec transportována do nemocnice k dalšímu vyšetření. Reakce zasahujících záchranářů tak ženě nepochybně zachránila život.

Zdroj : ZZS Královehradeckého kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář