Krimi Složky IZS Vysočina Z domova Zprávy podle krajů

Při požáru v panelovém domě v Jihlavě se zranili tři lidé, škoda se vyšplhala na čtyři miliony korun

JIHLAVA – Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci u požáru v bytě v panelovém domě na ulici S. K. Neumanna v Jihlavě. Při požáru se zranili tři lidé. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje. 

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 23.41 hod. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Jihlavě, Třešti a Polné společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova.

Hořet začalo v bytě v přízemí domu.  V době vzniku požáru byla v bytě žena. Ta stihla včas před plameny utéct. Hasiči ji po příjezdu na místo události našli v domě o patro výš. Společně s ženou hasiči z domu evakuovali dalších 34 lidí. Žena a další dva lidé utrpěli zranění a skončili v péči zdravotníků. Společné prostory domu byly silně zakouřené. Z vyšších pater hasiči evakuovali osoby za použití masek, malé děti hasiči vynášeli v náručí.

Požár v bytě se zasahujícím jednotkám podařilo velmi rychle uhasit. Zakouřené prostory domu hasiči odvětrali. Ve dvě hodiny v noci byl požár zlikvidován a obyvatelé domu se mohli vrátit zpět do svých bytů. Velitel zásahu je poučil o nutnosti větrat a v případě zdravotních obtíží ihned kontaktovat zdravotníky.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 4 miliony korun. V průběhu dnešního dopoledne bude na místě pokračovat vyšetřování příčiny vzniku požáru.

autor: kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

foto: HZS kraje Vysočina

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “Při požáru v panelovém domě v Jihlavě se zranili tři lidé, škoda se vyšplhala na čtyři miliony korun

Napsat komentář