Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Syntetické canabinoidy mají na svědomí již druhou oběť v Moravskoslezském kraji!

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Feťáci a narkomané v Moravskoslezském kraji se mají na pozoru!  Na intoxikacím syntetickými canabinoidy totiž zemřel další muž a počet  možných intoxikovaných osob tak stoupl na 23 lidí. Policisté tak narkomany a feťáky důrazně varují, že jim může jít o život…

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 45letý muž byl nalezen bez známek života na Opavsku v podvečer 10. září 2018 na volně přístupném prostranství. V průběhu prověřování okolností úmrtí této osoby však byla zjištěna také fakta k možné intoxikaci poškozeného syntetickými canabinoidy. Dle zjištěných informací měl muž nejprve užít předmětnou syntetickou látku a být stižen zdravotními obtížemi, načež byl ošetřen lékařem a krátce hospitalizován. Přesto měl následně požít danou látku znovu (pravděpodobně ve větší míře než v prvém případě), navíc v kombinaci s alkoholem. Byla nařízena soudní pitva zesnulého, kdy znalec konstatoval intoxikaci syntetickými canabinoidy. Stejné zjištění pak učinil expert v oboru chemie, po provedeném zkoumání. I v tomto případě (stejně jako při prvé zveřejněné informaci k úmrtí osoby v Ostravě) byla zjištěna kombinace požití syntetického canabinoidu a alkoholu (ve značné míře),“ dodala mjr. Mgr. Gabriela Pokorná.

Policie v této kauze vyšetřuje již sedm mužů. V zatím posledním případě je podezřelý z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými látkami a s jedy 18letý mladík. Hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

Aktuální zůstává varování narkomanů před užitím těchto životu nebezpečných látek.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář