Doprava Plzeňský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Na Klatovsku proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce

KLATOVSKO – Policisté zkontrolovali 98 vozidel a zjistili 20 přestupků a jeden trestný čin.

Dne 19. září 2018 v době od 15 hodin do 19 hodin proběhla na území klatovského okresu republiková dopravně bezpečnostní akce, a to v rámci mezinárodní spolupráce TISPOL.

Policisté se zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů řidiči před jízdou a během jízdy, na technický stav vozidel a na dodržování pravidel silničního provozu. Chtějí tak snížit přetrvávající nekázeň řidičů a počet dopravních nehod.

. Během akce zkontrolovali 98 vozidel, přičemž zjistili 20 přestupků. Devatenáct přestupků vyřešili na místě v příkazním řízení v úhrnné částce 5 100 korun, jeden přestupek byl oznámen správnímu orgánu k projednání. Ze sledovaných přestupků se v deseti případech jednalo o zjištěný nevyhovující technický stav vozidel, dva řidiči nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem. Zjistili také jeden trestný čin (maření výkonu úředního rozhodnutí), kdy řidič usedl za volant a řídil se zákazem řízení. Policisté upozorňují všechny účastníky silničního provozu, že obdobné dopravně bezpečnostní akce se budou i nadále opakovat.

Autor : por. Mgr. Dagmar Brožová

ilustrační foto

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

2 Replies to “Na Klatovsku proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce

Napsat komentář