Auto-Moto Doprava Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Tragická nehoda s následným požárem obou aut uzavřela hradeckou dálnici! Při střetu uhořeli oba řidiči

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V pátek 28. září v 3:39 hodin byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášena vážná dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla s následným požárem na dálnici D11 za 32. kilometrem ve směru z Prahy do Hradce Králové.

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Nymburk, Poděbrady a Český Brod a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Lysá nad Labem. První jednotka byla na místě za deset minut od ohlášení události. V té době už byla obě vozidla, která se střetla čelně, požárem zasažena v plném rozsahu. Jejich řidiči byli mimo kabiny a na místě podlehli svým zraněním.

Hasiči v dýchací technice požár zlikvidovali pomocí dvou vysokotlaků a jednoho C proudu. K události se kromě hasičů sjelo několik vozidel zdravotnické záchranné služby, dálniční a kriminální policie, celní správy i údržby dálnice, proto byl desetikilometrový úsek mezi křižovatkami Sadská a Vrbová Lhota po dobu zásahu uzavřen v obou směrech a policie odkláněla dopravu po staré hradecké silnici.

Po částečné redukci sil byl kolem půl šesté obnoven provoz ve směru do Prahy. Hasiči pak asistovali kriminální policii při dokumentování a vyšetřování nehody, poté dálnici částečně uklidili a po osmé hodině odjeli na základny. Na místo přijela odtahová služba k odvezení vraků. O závěrečný úklid se pak postarají pracovníci údržby dálnice.

Co bylo příčinou tragické nehody, je předmětem dalšího vyšetřování policie. Přímé škody na nákladním autě a terénním osobním vozidle odhadl vyšetřovatel požárů na tři miliony korun.

Autor: por. Ing. Ladislav Holomčík
a nprap. Petr Svoboda

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář