Doprava Krimi Moravskoslezský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Chodce na dálnici srazil automobil na Novojičínsku

NOVOJIČÍNSKO – V noci z pátku na sobotu zasahovali záchranáři ZZS MSK u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. Třicet minut před páteční (28. září) půlnocí byl na tísňové lince 155 nahlášen střet vozidla s osobou, a to na dálnici D1 u obce Bravantice, nedaleko Klimkovického tunelu. 

Na místo v rámci noční mise ihned vzlétl vrtulník LZS z Ostravy a vyjela posádka RZP z Bílovce. Jako první však u postiženého zastavil lékařský tým rendez-vous z Fulneku, který okolo projížděl v rámci jiného případu.
Provoz na komunikaci musel být v jednom směru zastaven, protože pilot záchranářského vrtulníku přistál v silném dešti přímo na dálničním tělese.

Čtyřiapadesátiletý cizinec se pokoušel přejít dálnici, přičemž byl sražen projíždějícím vozidlem. Po střetu zůstal při vědomí, utrpěl však poranění hlavy a dolní končetiny, zároveň jevil známky silné opilosti. Posádky ZZS zajistily muže krčním límcem, zajistily dlahou poraněnou dolní končetinu a uložily jej do vakuové matrace. Po podání léků a dalších poskytnutých opatřeních byl pacient letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice, kde jej záchranáři předali do péče pracovníků urgentního příjmu.

Zdroj : ZZS Moravskoslezského kraje

ilustrační foto 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář