Cestování Doprava Jihomoravský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Tragická nehoda dvou automobilů u Pohořelic

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Na silnici I/53 havarovali cizinci. Pět cestujících se zranilo. Jeden muž zemřel na následky zranění. Silnice byla uzavřená více jak čtyři hodiny. 

Před půl šestou večer spěchali hasiči ze tří jednotek k dopravní nehodě dvou osobních vozidel u Pohořelic. Na silnici I/53 se srazila dvě auta. První vozidlo s polskou registrační značkou zůstalo na silnici, druhé s rakouskou registrační značkou skončilo v poli o několik metrů dále.

prvním voze cestovali tři muži. O zraněné pečovali záchranáři, hasiči jim pomohli s první pomocí. Ve druhém autě jely dvě ženy a muž. Hasiči pomocí hydraulického nářadí vyprostili zraněné ženy. U muže lékař konstatoval smrt. Záchranná služba všech pět lidí odvezla do nemocnice. Na místě byl i vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči zabezpečili vozidla proti případnému vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Provoz na silnici I/53, na přivaděči k dálnici, řídili policisté. Komunikace byla po dobu zásahu neprůjezdná. Po naložení vraků na odtahovou službou a úklidu vozovky, byl provoz znovu obnoven krátce po dvacáté druhé hodině.

Zdroj : HZS Jihomoravského kraje

ilustrační foto

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Tragická nehoda dvou automobilů u Pohořelic

Napsat komentář