Kultura Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

V Kryrech na Lounsku se slavilo 145 let od založení sboru dobrovolných hasičů

KRYRY – Město Kryry na Lounsku ožilo v Den české státnosti oslavami 145 let založení místního sboru dobrovolných hasičů. Na kryrském náměstí si návštěvníci prohlédli historickou i současnou hasičskou techniku, ukázky práce hasičů, nechybělo ani předávání čestných medailí.

Začátek oslav nejprve odstartoval kladením věnců u pomníku obětem války a poté sázením českého národního stromu lípy, kterou společně zasadil starosta Kryr Miroslav Brda, náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák, starosta SDH Kryry Petr Hájek, velitel SDH Kryry Karel Spurný či starosta SDH ÚK Jiří Henc.

V rámci slavnostní akce došlo i na vyhlášení výsledků výtvarné soutěže děti z mateřské i základní školy. K vidění byla také ukázka zásahu hasičů (například při dopravní nehodě). Dále byli slavnostně vyznamenáni bývalí i současní členové SDH Kryry.

„Samotné výročí ukazuje na fakt, že hasiči v Kryrech patřili k prvním spolkům, které tu ještě za Rakouska-Uherska vznikaly. Hasiči tenkrát, ale i dnes platili a platí za tu nejaktivnější složku integrovaného záchranného systému. Za jejich práci, kterou dělají pro město Kryry, ať už jde o zachraňování životů a majetků nebo za podílení se na sportovních akcích a kulturní činnosti, bych jim rád nesmírně poděkoval,“ uvedl ve své řeči náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. Ten následně ocenil starostu města Miroslava Brdu Medailí hejtmana Ústeckého kraje za dlouholetý přínos pro město.

Zdroj: Ústecký kraj

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “V Kryrech na Lounsku se slavilo 145 let od založení sboru dobrovolných hasičů

Napsat komentář