Kultura Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Zahradnictví Dvořák a syn z Teplic se výrazně podílelo na natáčení Hřebejkova ZAHRADNICTVÍ

TEPLICE – Od začátku září běží na ČT1 v hlavním vysílacím čase první díl televizní verze Hřebejkova Zahradnictví. Po uvedení do kin mají možnost příběh jedné rozvětvené rodiny sledovat i televizní diváci. Můžete s nimi prožívat jejich osudy plné lásky, touhy, nadějím ale také zklamání, boje a smutku. Dvacet let jejich života vygraduje v době, kterou znáte z kultovních Hřebejkových Pelíšků.

Proč ale vůbec o vzniku a životě tohoto projektu necháváme tolik prostoru? Jak souvisí filmové Zahradnictví s naším zahradnictvím a proč mu věnujeme tolik prostoru? Proč náš vstup do zahradnického centra zdobí rekvizity a obrázky z natáčení filmové trilogie Jana Hřebejka? Důvod je prostý: na natáčení tohoto „veledíla“ české kinematografie jsme se podíleli. Spolu s kolegy ze Zahradnictví Líbeznice a ZC Ferenčík z Českých Budějovic jsme využili nabídku spolupracovat na vzniku filmové triloge. Pro jedno zahradnictví by to bylo moc, ale protože spolupracujeme i v dalších oblastech, věděli jsme, že společně bychom tuto výzvu měli zvládnout. Jméno pana Hřebejka a film Pelíšky pro nás byly dalšími důvody proč na nabídku kývnout. Pro naše zahradnictví mělo přijetí nabídky ještě jeden důvod – děj filmu, prostředí a vůbec vykreslení doby a postojů jednotlivých aktérů nám připomnělo osudy a historky našich předků.

Filmová trilogie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Zahradnictví je rozdělena do tří filmů, které byly postupně uvedeny v průběhu roku 2017 do kin a nyní běží jako televizní minisérie Zahradnictví na ČT1. Po šest večerů máte možnost sledovat životy členů rozvětvené rodiny Rohnů, jejichž pokračování už tak trochu znáte – jsou to Pelíšky.

Zahradnictví: Rodinný přítel, v kinech od 27.4. 2017

Zahradnictví: Dezertér, v kinech od 28.9. 2017

Zahradnictví: Nápadník, v kinech od 16.11. 2017

televizní minisérie Zahradnictví, 6 dílů, od 2.9.2018 na ČT1 každou neděli od 20.15 hodin

Natáčelo se od začátku července 2016, stěžejní scény se potom točily během srpna a září roku 2016. Chvílemi to bylo velmi náročné, obzvláště začátek, kdy na zarostlé louce u zchátralých skleníků ve Veltrusích muselo vyrůst zahradnictví, kde se odehrává podstatná část děje celé trilogie. Budovali jsme palmový skleník, naváželi letničky do pěstebního skleníku, který se v ději filmu promění na skladiště brambor a cibule. Zakládali jsme záhony, ale také sekali, kompostovali, zalévali a neustále stěhovali rostliny sem a tam, podle potřeb produkce a natáčecího harmonogramu. Letničkami jsme osazovali „motýla“, který je ústředním motivem filmu i jeho přeměnu v rudou hvězdu. Naše floristky skládaly z řezaných květin obraz Stalina, který ve filmu uvidíte také. Na posekaném řepkovém poli kdesi za Prahou jsme během tří dnů vybudovali kompletní vzrostlou zahradu u prvorepublikové vily, aby se během několika hodin mohla proměnit na sychravou a zachumelenou scénu.

V roce uvedení trilogie do kin (2017) jste měli možnost sledovat v našem zahradnickém centru spoustu věcí týkajících se filmu a natáčení, soutěžili jsme o knihy, vstupenky na premiéry, DVD, trička atd. Pozvali jsme vás na autogramiádu herců a tvůrců filmu k nám do zahradnictví. Byla toho spousta.

Nyní, v roce uvedení trilogie na televizní obrazovky, můžete sledovat na našem facebookovém profilu, jak se natáčely a jak vznikaly stěžejní scény filmu. Sledujte nás na https://www.facebook.com/dvorakasyn/

Zdroj: Zahradnictví a syn Teplice

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “ZAUJALO NÁS: Zahradnictví Dvořák a syn z Teplic se výrazně podílelo na natáčení Hřebejkova ZAHRADNICTVÍ

  1. Pingback: helpful site

Napsat komentář