Cestování Doprava Jihočeský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

Tragédie na Českokrumlovsku

ČESKÝ KRUMLOV –  Dvě víkendová úmrtí vyšetřují policisté z Horní Plané a Českého Krumlova.

Včera po ránu přijali policisté obvodního oddělení Horní Planá oznámení o nálezu utonulého muže v Yacht clubu Černá v Pošumaví.

Proto na místo vyjeli nejen zmínění policisté, ale též hasiči a zdravotníci. Senior (roč. 1937) z Českobudějovicka dle zjištěných skutečností pravděpodobně při pohybu u kamenité hráze sklouzl do vody, kde bohužel zůstal. Nalezl ho až náhodný svědek, který zalarmoval strážce zákona.

Na místo byli přivoláni příslušníci Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, jehož specialisté – potápěči – muže cca 1 metr od hráze z vody vyndali na břeh. Zde již přítomný lékař stanovil smrt a z důvodu zjištění přesné příčiny úmrtí byla policisty nařízena zdravotní pitva.

Dnes byl v lesním úseku u obce Malonty, část Bělá nalezen cyklista, muž (roč. 1985) z hlavního města, bez známek života.

 Na místo vyjeli nejen dopravní policisté Územního odboru Český Krumlov, ale zároveň kriminalisté téhož odboru. Také se na místo dostavil lékař Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, který po ohledání těla mohl jen stanovit smrt, pravděpodobně po pádu na hlavu.

Provedeným šetřením policistů a kriminalistů, pravděpodobně muž při jízdě po nerovném terénu – lesní komunikaci – spadl z jízdního kola a vážně se zranil, především oblasti hlavy. Následkům těžkého zranění na místě podlehl.

I v tomto případě byla nařízena zdravotní pitva, která by mohla objasnit přesnou příčinu a čas smrti.

Od začátku roku zemřelo na jihočeských silnicích 45 osob.

Policisté připomínají pravidlo bezpečné jízdy a šťastného návratu do svých domovů.

Autor : por. Bc. Milan Bajcura

ilustrační foto

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

2 Replies to “Tragédie na Českokrumlovsku

Napsat komentář