Pardubický Pomáháme Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Jedinečná příležitost pro hasiče v Pardubickém kraji

PARDUBICE – Ve dnech 12. až 15. října 2018 mají hasiči jedinečnou příležitost absolvovat výcvik v kontejneru Fire Dragon 7000. Jedná se o kontejner na návěsu kamionu, který dokáže simulovat podmínky požáru v uzavřeném prostoru. Jako palivo se používá 95 % propan.

Polygon Fire Dragon 7000 obsahuje několik pracovišť, jako například požár kuchyně, obývacího pokoje, průmyslové armatury, požár fotovoltaického panelu, požár sklepních prostor.

Zajímavá je jeho mobilnost, je možné ho převést téměř kamkoliv a provádět výcvik.

Hasiči se v tomto cvičí v nácviku hašení, taktiky vstupu do uzavřených prostor a taktiky práce družstva. Pojízdný polygon nepatří hasičům, je to zařízení firmy Dräger a v České republice je podruhé. Výcvikový trenažér byl již v loňském roce představen na hasičských slavnostech v Litoměřicích, poté byl v Praze, a 21. června 2017 ho měli k dispozici hasiči v Pardubicích i na Střední průmyslové škole chemické. Po Pardubicích zamířil kontejner do Ostravy a hned poté se vrátil zpět do Německa, odkud byl zapůjčen. Instruktoři z Pardubického kraje plk. Ing. Roman Studený a nstržm. Leoš Kulhavý ze stanice Vysoké Mýto měli jako jediní oprávnění toto zařízení obsluhovat, protože se účastnili výcviku v Německu. Dalším obsluhovatelem – instruktorem byl Ing. Pavel Chovančík obchodní zástupce Dräger Safety, s s.r.o.

Teď možnost vyzkoušet a „zacvičit si“ v mobilním výcvikovém trenažéru mají na požární stanici ve Vysokém Mýtě dobrovolní hasiči z celého Pardubického kraje.

autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

foto: HZS Pardubického kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář