Auto-Moto Doprava Krimi Složky IZS Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEOKURIOZITA: Dobrovolní hasiči z horské obce na Mostecku odtahovali havarované auto opravdu netradičním způsobem

HORA SVATÉ KATEŘINY – Notnou dávku odvahy mají dobrovolní hasiči z horské obce na Mostecku z Hory Svaté Kateřiny, kteří na sociální síť umístili video z odklízení následků nehody osobního automobilu.

Hasičské zásahové vozidlo dobrovolných hasičů totiž na laně táhne havarované auto, které skončilo na střeše. Nad způsobem likvidace havarovaného automobilu z vozovky však mnohým odborníkům zůstává rozum stát.

„Tlačit havarované auto po střeše na zledovatělé vozovce? Tak to vidím opravdu prvně! Okolo je dost chlapů. Stačilo auto jen přetočit zpět na kola, ale tímto způsobem profesionálně odklidit havarované vozidlo, to je fakt síla,“ posmívá se jeden ze čtenářů na sociální síti. A přidávají se další komentující. Nutno ale podotknout, že řidička naštěstí vyvázla z hrozivě vyhlížejícího karambolu bez vážného poranění a automobil byl po nehodě údajně zcela již na odpis…

Dobrovolní hasiči a tamní odtahová služba se tak ale bohužel nechtěně stali terčem posměchu. Nebo, že by šlo o virální video, které má za cíl ukázat, jak se odtahují automobily v horských oblastech republiky?

Redakce se obrátila na zástupce odtahových služeb, kteří shodně vypověděli, že podobným způsobem se auta opravdu neodtahují! Nejenže ještě více poškodí automobil, ale mohou poškodit i povrch silnice, zvláště pokud by automobil byl tažen na delší vzdálenost!

Co vy na to? Jak byste nechali odtahovat havarovaný automobil vy?

Autor: Honza Vraný
Video: 
Hora Svaté Kateřiny – oficiální stránka

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “VIDEOKURIOZITA: Dobrovolní hasiči z horské obce na Mostecku odtahovali havarované auto opravdu netradičním způsobem

Napsat komentář