Cestování Doprava Krimi Plzeňský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Osmnáctiletý řidič z Plzeňska nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost a narazil do multikáry

KRCHLEBY –  K dopravní nehodě na silnici III. třídy č. 18323 mezi obcemi Krchleby a Merklín došlo dne 5. prosince 2018 v 14:00 hodin. Řidič zezadu narazil do multikáry, která jela před ním. Po střetu strhl řízení a převrátil se s vozidlem přes střechu.

 Osmnáctiletý řidič osobního automobilu Peugeot 306 jedoucí ve směru od obce Krchleby na obec Merklín si neponechal za nákladním automobilem Multicar dvaašedesátiletého řidiče dostatečnou bezpečnostní vzdálenost a zezadu do něj narazil, když řidič multikáry jel pomalou jízdou při pravém okraji komunikace. Řidič osobního vozidla po střetu strhl řízení vlevo, vjel k levému okraji komunikace, kde se s osobním automobilem převrátil na střechu.

 Nákladní automobil Multicar byl odražen vpravo mimo komunikaci, kde vozidlo havarovalo. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče osobáku. Mladý muž byl z místa dopravní nehody odvezen k ošetření do domažlické nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u obou řidičů vyloučili dechovými zkouškami. Škoda na osobním automobilu Peugeot 306 byla vyčíslena na 40 tisíc korun,  na vozidle Multicar vznikla škoda ve výši 85 tisíc korun.

Dalším šetřením na místě dopravní nehody bylo zjištěno, že řidič osobního automobilu měl na vozidle namontovanou pravou zadní pneumatiku, která měla hloubku dezénu hlavní drážky menší než 4 mm, a že řidič nákladního automobilu Multicar připustil, aby v kabině cestovalo více osob, než je míst k sezení. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Autor : por. Mgr. Dagmar Brožová

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář