Jihočeský Krimi Nezaradené Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Senior nepřežil střet s osobním autem na Českokrumlovsku! Chodec na silnici nebyl téměř vidět

JIHOČESKÝ KRAJ – Na jihočeských silnicích zemřelo již 66 lidí. K další smrtelné dopravní nehodě došlo na silnici č. I/03 v katastru obce Velešín.

Starší muž (75 let) šel ve směru od obce Velešín Nádraží a nedaleko benzinové čerpací stanice se rozhodl kolmo přejít tuto hlavní silnici. V tu chvíli místem projíždělo vozidlo značky Ford, které jelo ve směru od Kaplice na České Budějovice. V jízdním pruhu vozidla došlo ke střetu, kdy chodec svým tělem narazil do levé přední části a předního skla vozu. Po nárazu skončil na silnici. Při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem. Stal se tak 66. obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích od začátku roku.

Českokrumlovští dopravní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a test na přítomnost jiných návykových látek s negativním výsledkem. Policisté dále zjistili, že na sobě zemřelý chodec neměl žádné reflexní prvky. Měl oblečenou černou tmavou bundu a šedivé kalhoty.

Policisté i v této souvislosti upozorňují na to, že je nezbytné, aby chodci či cyklisté nosili reflexní prvky. Právě v tomto období, kdy se brzy stmívá a jsou časté mlhy, Vám reflexní prvky či reflexní oblečení mohou zachránit život. Navíc tuto povinnost mají i ze zákona č.  361/2000 Sb., o silničním provozu. Zákon hovoří o tom, že chodci mají povinnost nosit reflexní prvek, pokud se za snížené viditelnosti pohybují mimo obec po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.

Zdroj: Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “TRAGÉDIE: Senior nepřežil střet s osobním autem na Českokrumlovsku! Chodec na silnici nebyl téměř vidět

Napsat komentář