Kultura Mateřská škola Školní okénko Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Základní škola Zprávy podle krajů

OBRAZEM: V Bílině mají nejen reprezentativní „ domeček,“ ale také BéDéTV

BÍLINA – BéDéTV je Bílinská dětská televize, která funguje od září 2018 v bílinském DDM. Každou druhou středu v měsíci se malí redaktoři scházejí v prostorách DDM Bílina pod odborným vedením moderátora a herce Vlasty Vébra a kameramana Honzy Vraného / Agentura JV PRESS/.

„Nápad na takový kroužek jsem měla v hlavě už delší dobu a jsem moc ráda, že jsme ho nakonec otevřeli a má takový úspěch,“ prozradila ředitelka DDM Bílina Krista Sýkorová.

Eliška, Viktorka a Viky a Honza, Tomáš a Vašek se naučili jak správně mluvit a dýchat jak před kamerou, tak i za kamerou, jak správně připravit rozhovor, pozvánku a reportáž. Reportáží natočili celkem 18, například z kočičího útulku nebo Akademie DDM Bílina. Na natáčení rozhovoru byli mladí redaktoři pozváni na bílinskou radnici za místostarostou Marcelou Dvořákovou, poslankyně poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Hana Aulická Jírovcová přijela osobně do BéDéTV také na rozhovor. Redaktorsko-moderátorská šestice natočila i přání k vánočním či velikonočním svátkům, ale i na chystané akce v Bílině.

„Některým více vyhovuje být před kamerou, někteří se cítí dobře za kamerou, někdo chce použít k natáčení klapku – důležité ale je, že většina mladých redaktorů bude BéDéTV navštěvovat i v příštím školním roce,“ dodává moderátor Vlasta Vébr.

Všechny reportáže najdete na na facebookové stránce Bílinské dětské televize.

Více informací k kroužku hledejte také na www.ddmbilina.cz.

FOTOGALERIE…

Autor: Vlasta Vébr

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář