HZS Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Požár objektu v Žehuňské oboře způsobil škodu za čtyři miliony

NYMBURSKO – Dnes pět minut po půl páté ráno přijala operátorka tísňové linky HZS Středočeského kraje informaci o požáru objektu v Žehuňské oboře, která leží v katastru obce Kněžičky na Nymbursku. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Poděbrady a Nymburk a jednotky dobrovolných hasičů obcí Velké Výkleky a Městec Králové. V rámci mezikrajské výpomoci byly na místo povolány také jednotky SDH Lovčice a Chlumec nad Cidlinou.

V době příjezdu hasičů byla budova o rozměrech 12×8 metrů požárem zcela zasažena, neboť převážná část stavby byla ze dřeva, což urychlovalo šíření plamenů. Hasiči pomocí dopravního vedení utvořili několik útočných C proudů a požár za necelých dvacet minut dostali pod kontrolu. Potřebná hasební voda byla dovážena z nedalekého Žehuňského rybníka, na kterém bylo zřízeno čerpací stanoviště.

Po lokalizaci pak hasiči trhacími háky strhli i za pomoci výškové techniky shořelou střešní konstrukci. Kolem půl osmé se jednotky začaly vracet na své základny. Na dohlídku zůstala na místě dobrovolná jednotka obce velké Výkleky.

Uvnitř stavby, která byla před dokončením, se nikdo nenacházel, takže se celá událost obešla bez zranění. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, které bude pokračovat i za účasti kriminální policie v odpoledních hodinách. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 4 miliony korun.

FOTOGALERIE… 

Autor: nprap. Petr Svoboda

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář