Auto-Moto Doprava HZS Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Tragický střet dodávky s osobním vlakem na Rakovnicku

RAKOVNICKO – Na tísňovou linku středočeských hasičů byla v sobotu nahlášena vážná dopravní nehoda dodávkového automobilu s osobním vlakem na Rakovnicku. 

Nehoda se stala u obce Příčina na křížení silnice druhé třídy číslo 229 se železniční tratí číslo 162 mezi Rakovníkem a Kralovicemi. Oznamovatel uvedl, že je na místě větší počet zraněných osob.

Operační středisko vyhlásilo poplach profesionálním hasičům ze stanice Rakovník a dobrovolným hasičům obcí Kněževes a Čistá. Současně k události vyjeli drážní hasiči z Prahy a Plzně. Shodou okolností byli na místě mezi prvními dobrovolní hasiči z Nového Strašecí, kteří se právě vraceli dopravním automobilem z dětského tábora a ihned se pustili do záchranných prací. Pomoci zraněným se snažili také další lidé, kteří projížděli kolem nehody.

Osobní vlak při nehodě vykolejil a zůstal nakloněný na železničním náspu kolmo ke kolejím. Dodávka byla odhozena na přilehlou louku několik desítek metrů od železničního přejezdu. Velitel zásahu po příjezdu upřesnil, že je na místě více těžce zraněných osob. Zdravotnická záchranná služba proto povolala dva vrtulníky pro transport nejvážněji zraněných pacientů. Hasiči poskytovali předlékařskou první pomoc a bez použití hydraulického zařízení vyprostili vážně zraněnou osobu z vlaku. Ani z dodávky nebylo nutné vyprošťovat osoby pomocí hydraulických nástrojů. Následně hasiči pomohli s transportem zraněných do vrtulníků a sanitních vozů.

Ve vlaku jelo včetně strojvedoucího celkem šest osob, tři se po nárazu zranily, tři vyvázly bez zranění. V dodávce cestovalo pět osob, čtyři se zranily a u jedné lékař konstatoval smrt.

Dopravní automobil dobrovolných hasičů z Nového Strašecí pak převezl nezraněné osoby do obce Čistá. Po 17. hodině bylo místo zásahu předáno drážním hasičům a středočeské jednotky se vrátily na své základny. Po 18. hodině byl provoz na silnici obnoven kyvadlově. Drážní hasiči budou pomocí speciální těžké techniky vracet motorový osobní vlak řady 810 na koleje. Náhradní autobusovou dopravu za uzavřený úsek železniční trati zajistily České dráhy.

Okolnosti tragického střetu stále vyšetřují kriminalisté i Drážní inspekce.

FOTOGALERIE… 

Autor: kpt. Ing. Jaroslav Gabriel

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář