Pomáháme Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Odborné ambulance přivítají pacienty v nových prostorech

BÍLINA – Pracoviště odborných ambulancí se po rekonstrukci otevře pacientům. Dnes Hornická nemocnice s poliklinikou představila opravené prostory 1. patra zástupcům města. Jednotlivé ambulance začnou postupně fungovat během čtrnácti dnů. 

Kompletní rekonstrukcí prošlo celé oddělení, které se nachází v prvním patře vpravo za schody. Pacientům a odborným lékařům bude nyní sloužit ordinace endokrinologie, diaporadny, interny, ekg, kardiologie a odběrů krve. Nové jsou i čekárny pro pacienty, denní místnosti pro personál, místnost pokladny a toalety.

 “Tato rekonstrukce byla náročná hlavně pro náš personál, který musel své stávající prostory opustit a ordinovat po celou dobu v provizorních. Lékaři i sestřičky nám ale vyšli vstříc a vše nám tím usnadnili. Za to jim velmi děkujeme,” uvedla jednatelka HNsP Andrea Nováková. V rámci rekonstrukce byly vyměněné i rozvody elektřiny a kanalizace.

 Novinkou je na oddělení zavedení telekomunikační systém. Pacient po příchodu zazvoní na zvonek u dveří ambulance a sestřička či lékař jej uvidí na kameře. Nemusí mu ani fyzicky otevírat dveře, zvládne to od stolu přes elektrický zámek. Přístroj slouží také jako informační nástroj pro lékaře, který vidí, zda jsou v čekárně pacienti a kolik jich je.

Zdroj : Město Bílina, oficiální stránka

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář