Auto-Moto Doprava Krimi Praha Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Řidič nákladního vozu riskantním předjížděním u Staré Boleslavi ohrozil dva řidiče

PRAHA – Nákladním autem předjížděl u Staré Boleslavi vozidlo před sebou, ačkoliv neměl podmínky pro tento manévr a dva řidiče tím ohrozil. 

Jízdu s nepochopitelným a nebezpečným jednáním řidiče nákladního auta zachytila kamera vozidla jedoucí za ním na silnici mezi Podbrahy a Starou Boleslaví. Kolem třetí hodiny odpoledne v polovině června se řidič nákladního vozu rozhodl pro předjetí vozidla před sebou, ačkoliv v protisměru jel další automobil. I přesto 43letý řidič započal předjíždění. Svým manévrem ohrozil a omezil jak řidiče předjížděného vozu, tak i řidiče kamionu v protisměru. Oba řidiči byli nuceni strhnout řízení do krajnice, čímž udělali dostatečný prostor, aby nedošlo ke střetu. S velkou dávkou štěstí se v tomto případně situace obešla bez tragických či vážných následků.

Celým případem se zabývali brandýští policisté, kteří zjistili totožnost nezodpovědného řidiče. Šetřením se také ukázalo, že toto není jeho jediný prohřešek. Již v minulosti se setkal s uložením pokut za porušení předpisů v dopravě.

Případ byl nyní oznámen příslušnému správnímu orgánu, který bude rozhodovat přestupkovém jednání 43letého muže. Ve správním řízení mu hrozí pokuta do deseti tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku.

Autor: por. Mgr. Eva Hašlová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář