Jihočeský Krimi Školní okénko Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Na Lipně utonul další člověk a nezletilý chlapec je ve vážném stavu po pádu do bazénu

ČESKOKRUMLOVSKO – Před pár dny policisté informovali o dvou utonutích, ke kterým došlo v průběhu uplynulého týdne. Bohužel i následující den byl ve znamení tragických událostí.

V Lipně nad Vltavou si šel zaplavat do přehradní nádrže Lipno třiašedesátiletý muž a nevrátil se. Plaval směrem od veřejné pláže na přehradu. Do akce se zapojili kromě policistů také vodní záchranáři, zdravotnická záchranná služba a hasiči. Po muži pátral i vrtulník zdravotnické záchranné služby. Muže nalezl po několika hodinách až návštěvník Lipna u břehu. Policisté z obvodního oddělení Lipno nad Vltavou použili při jeho resuscitaci defibrilátor. Přes veškerou snahu se ho  však nepodařilo zachránit. Muž bohužel utonul.

Druhá událost spojená s letním koupáním se stala v obci Frymburk, kdy došlo ke zranění nezletilého chlapce, který si hrál u bazénu. Uhodil se do hlavy a následně spadl do bazénu. Utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do českobudějovické nemocnice.

Policisté tak opětovně upozorňují na rizika spojená s koupáním. Pokud se necítíte dobře, do vody nechoďte. Nepřeceňujte své síly a schopnosti. Nechoďte se koupat sami. Vždy alespoň ve dvou nebo upozorněte ostatní jakým směrem budete plavat. Máte-li u vody děti, v žádném případě je nespouštějte z očí. Velmi nebezpečná je kombinace alkoholu, horkého počasí a koupání. Pokud pijete u vody alkohol, plavat se rozhodně nevydávejte. Neskákejte do vody v místech, která neznáte, to samé platí při radovánkách u bazénu, které bývají také velmi nebezpečné. 

Autor: por. Ing. Štěpánka Uhlířová
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář