HZS Krimi Pomáháme Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Primátor Prahy Zdeněk Hřib navštívil pražské hasiče na centrální stanici

PRAHA – Dnes  v 15:30 hodin navštívil primátor Prahy Zdeněk Hřib pražské hasiče na centrální stanici v Sokolské ulici v Praze 2. Pana primátora osobně přivítal a provedl po stanici ředitel pražských hasičů brigádní generál Roman Hlinovský.

Zdeněk Hřib se osobně pozdravil se sloužící směnou a seznámil se s technikou pražských hasičů na centrální stanici. Na závěr návštěvy se pan primátor informoval o nejčastějších příčinách požárů a typem výjezdů hasičů v hlavním městě v době prázdnin a v období sucha.

Tiskový mluvčí pražských hasičů a zároveň šéf hasičských vyšetřovatelů Martin Kavka zhodnotil účinnost Nařízení magistrátu v období sucha a rizika požárů. Hasiči v Praze zaznamenali menší počet požárů v přírodním prostředí oproti loňsku. Navíc v době Nařízení magistrátu byl počet požárů minimální.

Během letošního června a července (údaj do 29. července) pražští hasiči zasahovali u celkem 179 požárů, které způsobil člověk. Ve stejném období v loňském roce bylo číslo vyšší, celkem hasiči v Praze zasahovali u 270 požárů, způsobených lidmi. Příčiny požárů v létě 2018 způsobených lidmi (období červen-červenec)

Zdroj : HZS Praha

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář