HZS Krimi Nezaradené Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Muže a dítě pobodaly v lesoparku na Rychnovsku vosy! Vzlétnout musel i vrtulník záchranářů

RYCHNOVSKO – Dramatickou situaci řešily včera v podvečer všechny složky IZS spolu s místní městskou policií v Rychnově nad Kněžnou.

Operátoři na tísňové lince záchranné služby přijali krátce po půl šesté večer volání o pomoc. V místním lese Včelný pobodaly dospělého muže s dítětem vosy. Po jejich útoku následovala u dospělé osoby alergická reakce. Ihned po oznámení se na místo vypravili záchranáři, ke kterým se přidali profesionální hasiči, hlídka policistů i se psovodem a služebním psem a strážníci městské policie. Do lokality mířil i záchranářský vrtulník.

Z prvotních informací nebylo zřejmé, kde přesně se zraněné osoby nacházejí a vzhledem k rozsáhlé ploše přírodního parku byl předpoklad, že se po nich bude pátrat. Naštěstí i díky dalšímu návštěvníkovi lesoparku, který zaslechl z cesty volání o pomoc, záchranáři získali další upřesnění místa události a k pacientům se dostali včas.

Po podání léků a stabilizaci zdravotního stavu snesli oba postižené s pomocí hasičů a policistů  z nepřístupného terénu ve svahu k sanitce, se kterou je transportovali do zdravotnického zařízení. Všichni zúčastnění se z rychlé akce rozjížděli s dobrým pocitem šťastného konce pro malého i velkého pacienta.

Autor: por. Mgr. Alena Kacálková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář