HZS Krimi Pomáháme Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Požár domu v Cerhenicích způsobil škodu za více než milion korun

KOLÍNSKO – Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanice Kolín s dvěma cisternami a velitelem čety, profesionální hasiče podniku Paramo s automobilovou plošinou, dobrovolné hasiče z Cerhenic s cisternou a dobrovolné hasiče z Peček s dvěma cisternami.

. Z Kutné Hory vyjel vyšetřovatel příčin požárů. Před příjezdem hasičů bylo upřesněno, že se uvnitř domu nikdo nenachází, všichni se nezraněni dostali do bezpečí mimo objekt.

Následně velitel zásahu potvrdil rozvinutý požár střešní konstrukce a vyžádal na místo ještě jednu cisternu ze stanice Kolín a pohotovostního technika ČEZ Distribuce. Zásah probíhal za použití dýchacích přístrojů pomocí jednoho vysokotlakého proudu na střeše a dalších tří proudů vnitřkem objektu. Za půl hodiny byl požár pod kontrolou a pokračovalo rozebírání střešní konstrukce a dohašování.

Před 20. hodinou byl celý dům zkontrolován termokamerou a hasiči se vrátili na své základny. Místní dobrovolné jednotce byla nařízena osmihodinová dohlídka. Požárem byla zasažena celá střecha rodinného domu se zavěšenými konstrukcemi podkrovních místností. Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 1,2 milionu korun. Hasiči uchránili rodinný dům a navazující hospodářské stavení za pět milionu korun. Příčinou požáru byla nedbalost.

Zdroj : HZS Středočeského kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář