Krimi Plzeňský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

U škol probíhá na začátku školního roku opět celorepublikový preventivní projekt

DOMAŽLICKO –   Policisté v blízkosti základních škol dohlížejí tento týden, kdy začal nový školní rok, ve zvýšené míře na bezpečnost účastníků silničního provozu. U přechodů pro chodce před základními školami probíhá celorepublikový preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne“

Zaměřen je na děti mladšího školního věku. Těm policisté sdělují zásady bezpečného přecházení vozovky. Dnes se setkali s dětmi ze základní školy v Klenčí pod Čechovem. Hlavním cílem projektu je posílení zásad pro správné přecházení vozovky. Mezi tyto zásady můžeme zařadit následující rady. Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!

 Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: 3x se rozhlédni – vlevo, vpravo, vlevo a rychle přejdi! Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce! Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla! Děti od policistů drobné dárky – samolepky s obrázkem zebry.

Autor : por. Mgr. Dagmar Brožová

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář