HZS Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

PRAHA/SARATOVO – Světový rekord a stříbrnou medaili z Mistrovství světa v požárním sportu v ruském Saratovu pro naši mužskou reprezentaci vybojoval Dan Klvaňa. V disciplíně běh na 100m s překážkami dnes Dan zaběhl nový světový rekord s časem 14,70s a ve finále skončil druhý za Vladimírem Sidorenkem o pouhých 5 setin s časem 14,81s. Právě Sidorenkovi až do dnešního dne patřil původní světový rekord v čase 14,77s

Pro mužskou reprezentaci složenou s profesionálních a dobrovolných hasičů je to po druhém soutěžním dni první velký úspěch na tomto mistrovství. Po včerejší disciplíně, výstup do 4. podlaží cvičné věže, byli naši průběžně na 4. místě a po dnešní druhé disciplíně, běhu na 100m s překážkami, se posunuli na průběžné druhé místo se stejným počtem bodů jako Bělorusko.

VIDEO NALEZNETE ZDE

Držme tedy palce ať se nám zadaří i zítra ve štafetách a hlavně poslední den, v sobotu, v požárních útocích. A veliká gratulace Danovi a celé reprezentaci.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz

One Reply to “VIDEO: Dan Klvaňa vybojoval pro mužskou reprezentaci v ruském Saratovu světový rekord a stříbrnou medaili