Auto-Moto Doprava HZS Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: V Rakovníku se z převráceného traktoru s vlekem vysypaly ryby na silnici

RAKOVNÍK – Včera deset minut před desátou hodinou byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášena dopravní nehoda traktoru v křižovatce ulic Lišanská a Kollárova v Rakovníku. 

Podle informací od oznamovatele se v prostoru křižovatky převrátil traktor s valníkem, který vezl v přepravních kádích živé kapry. Ti se vzhledem ke svažitému terénu vysypali po celé šířce komunikace až do vzdálenosti několika desítek metrů.

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice HZS Rakovník se čtyřmi zásahovými vozidly. Hasiči byli na místě za dvě minuty od výjezdu ze stanice. Velitel zásahu provedeným průzkumem potvrdil prvotní informace a upřesnil, že na vozovce leží přes dvě tuny ryb.

Dále bylo zjištěno, že řidič traktoru utrpěl lehčí zranění, které mu ošetřila přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby. Následně byl zraněný muž převezen k dalšímu vyšetření do rakovnické nemocnice. Hasiči dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a pomohli rybářům s posbíráním ryb do náhradních kádí s vodou. Po otočení soupravy na kola a naložení na odtah rakovnická jednotka opláchla vozovku a pak se vrátila na stanici.

Po dobu zásahu bylo místo nehody zcela uzavřeno. Uvolnit křižovatku se podařilo asi patnáct minut po třinácté hodině. Příčinu nehody vyšetřuje rakovnická dopravní policie.

FOTOGALERIE…

Autor: nprap. Petr Svoboda

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář