Krimi Praha Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Neznámý muž během necelé minuty odcizil zlaté šperky v hodnotě sto devadesát tisíc korun

PRAHA – Od soboty 12. října policisté z místního oddělení Bohnice pátrají po dvou mužích a ženě, kteří jsou podezřelí z krádeže zlatých šperků v prodejně zlatnictví v OC Krakov v Praze 8. Muž, který šperky odcizil, na to však nebyl sám. Tak zvané krytí mu dělal muž a žena, kteří stáli u vstupu do zlatnictví a hlídali okolní prostory.  

Hlavní aktér využil momentu, kdy se prodavačka nacházela mimo prodejní pult. Po prodejně se pohyboval velmi klidně. Přistoupil k prodejnímu pultu a odcizil dvě plata se zlatými šperky. Tyto šperky si nasypal do příruční tašky a z místa odešel.

V souvislosti s tímto případem se policistům podařilo zajistit kamerové záznamy související s krádeží šperků. Pokud muže nebo ženu na přiložených záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, neváhejte kontaktovat linku 158.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež spáchaná ve spolupachatelství. Pokud se podaří získat totožnost osob a policisté tím tak případ objasní, v případě odsouzení, jim hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až pěti let.

Autor: pprap. Lucie Drábková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář