Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Počasí Pomáháme Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Dispečink ČEZ Distribuce eviduje aktuálně 92 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je na 90 tisíc odběrných míst

ČESKO – Nejvíce poruch řeší energetici ve Středočeském kraji (39 poruch na VN), zde je bez elektřiny na 37 tisíc domácností.

Jedná se především o Kladensko, Příbramsko, Benešovsko a Rakovnicko. Na západě Čech nám přibývají poruchy v Karlovarském kraji, aktuálně zde řešíme 12 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 21 tisíc odběratelů především na Sokolovsku, Karlovarsku a Chebsku.

Plzeňském kraji pak evidujeme 21 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je 15 tisíc odběratelů především na Klatovsku a v lokalitě Plzeň Jih. Lepší situace je na severu Čech.

Ústeckém kraji řešíme 8 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je 5700 odběratelů na Děčínsku, Chomutovsku a Ústecku. V Libereckém kraji dispečink eviduje 4 poruchy na vedení vysokého napětí a 2300 odběratelů bez elektřiny na Českolipsku.

Na Moravě řešíme poruchy především v Olomouckém kraji, zde evidujeme 3 poruchy na vedení vysokého napětí a 7 tisíc odběratelů bez elektřiny. Nejklidněji je v kraji Pardubickém, Královehradeckém a kraji Vysočina. Zde zatím neevidujeme žádnou poruchu na vedení vn.

V terénu máme stovky pracovníků poruchových čet, kteří se snaží obnovit dodávky elektřiny co nejdříve. Pomáhá jim i těžká technika, motorové pily, auta s plošinou, která usnadňují opravy vedení i  prořezávání větví ve výškách. Příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení následkem silného větru.

Autor: Mgr. Soňa Holingerová
mluvčí Skupiny ČEZ

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář