Krimi Policie Pomáháme Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Litoměřičtí kriminalisté společně s krajskou kriminálkou objasnili sérii vloupání do vozidel a jednu krádež vozidla

LITOMĚŘICE – Litoměřickým kriminalistům se společně s krajskou kriminálkou podařila objasnit série vloupání do vozidel na území okresu Děčín a Litoměřice.

Této trestné činnosti se dopustili dva pachatelé (45,39) z Děčínska, kteří se v průběhu zhruba jednoho měsíce vloupali do několika vozidel, z nichž následně odcizili vše, co tam nalezli. Jednalo se o elektroniku, kabelky, nářadí, motorovou pilu atd. Jedno vozidlo dokonce i odcizili. Svým jednáním způsobili celkovou škodu kolem 270 tisíc korun. Kriminalisté v rámci realizace tohoto případu provedli domovní prohlídky, kdy část odcizených věcí, společně i s odcizeným vozidlem, nalezli. Vzhledem k tomu, že se jedná pro policisty „známé firmy“ a v minulosti byli tito pachatelé pro obdobnou trestnou činnost odsouzeni, tak policejní vyšetřovatel podal návrh na vazbu.

 Soudce tento návrh dnešního dne akceptoval a obvinění byli eskortování do vazební věznice. Trestnou činnost obvinění páchali i v době vyhlášeného nouzového stavu. Hrozí jim trest odnětí svobody až do výš 8 let.

Autor : por. Veronika Hyšplerová

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Litoměřičtí kriminalisté společně s krajskou kriminálkou objasnili sérii vloupání do vozidel a jednu krádež vozidla

  1. Pingback: faceless niches

Napsat komentář