Karlovarský Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

KRIMI: Uvězněnou ženu na Sokolovsku násilník zmlátil i znásilnil! Hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi

SOKOLOVSKO – Pětačtyřicetiletý muž ze Sokolova měl na začátku února letošního roku po předchozích výhrůžkách donutit svou bývalou jednatřicetiletou přítelkyni, aby s ním odjela do jeho bydliště. V nadcházejících týdnech jí měl poté vulgárně urážet, fyzicky napadat a vyhrožovat jí zabitím v případě, že z bytu odejde s jejich společnými nezletilými dětmi. V několika případech jí měl donutit k pohlavnímu styku.

Kromě toho jí měl v bytě i s dětmi zamykat a nedovolovat jí, aby kamkoliv odešla. Pravidelně jí měl také kontrolovat sociální sítě a mobilní telefon. Při jednom z fyzických napadení svého jednání zanechal až v době, kdy do bytu přišel jeho otec.

Vše vyvrcholilo 11. května těsně po poledni, kdy měla jejich nezletilá dcera brečet v dětské postýlce. Muž měl po chvíli vzít dřevěné prkno a udeřit s ním do postýlky. Poté měl odejít do zaměstnání a v bytě tak zůstal pouze jeho otec. Žena využila toho, že usnul, okamžitě šla s dětmi za svou známou, která je odvezla na obvodní oddělení v Habartově, kde žena celou věc oznámila.

O několik hodin později policisté muže zadrželi v jeho zaměstnání. Sokolovští kriminalisté ho obvinili ze spáchání zločinů vydírání, zbavení osobní svobody, znásilnění a z přečinů ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nebezpečného vyhrožování.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.

Autor: nprap. Jakub Kopřiva
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář