Auto-Moto Cestování Doprava HZS Krimi Policie Pomáháme Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

K noční havárii osobního vozidla u Předboje letěl vrtulník

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V noci na úterý 26. května v 0.40 hodin přijala linka tísňového volání středočeských hasičů informaci o vážné dopravní nehodě osobního vozidla na silnici číslo 9 v katastru obce Předboj v okrese Praha-východ. 

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Neratovice s cisternovou automobilovou stříkačkou. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že v osobním vozidle, které sjelo mimo vozovku a narazilo do můstku přes Kojetický potok, je zraněný řidič.

Hasiči provedli jeho vyproštění a následně pacienta předali do péče zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k tomu, že lékař povolal na místo také vrtulník letecké záchranné služby, byl řidič nakonec transportován letecky do jedné z pražských nemocnic.

Hasiči dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a také pomohli zdravotníkům s transportem osoby do vrtulníku. Zásah byl ukončen krátce po půl druhé, kdy se jednotka vrátila na svou základnu. Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

Autor : nprap. Petr Svoboda

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář