Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Letečtí záchranáři zasahovali u nehody čtyřkolky a zraněného cyklisty na Novojičínsku a Opavsku

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Týmy záchranářů zasahovaly u dvou nehod z vážnými zraněními. Události se odehrály v krátkém časovém odstupu, a to na Novojičínsku a Opavsku. U obou zasahoval spolu s pozemními posádkami i vrtulník leteckých záchranářů.

Nejprve byli letečtí záchranáři a pozemní posádka RZP z Bílovce vysláni do Bítova na Novojičínsku. Před šestnáctou hodinou tam došlo k nehodě čtyřkolky. Osmadvacetiletý muž, který na ní jel, dopadl na hlavu a záda, krátce po nehodě byl v bezvědomí. Se záchranáři již později komunikoval, jeho zranění však zasahující lékař klasifikoval jako těžká. Byl zajištěn krčním límcem, uložení do vakuové matrace a záchranáři podali potřebné léky.

Přesně o hodinu později, tedy před pátou odpolední, byl ze silnice mezi Vítkovem a obcí Klokočov na Opavsku, nahlášen nález cyklisty, ležícího s poruchou vědomí. Na pomoc vyjely vítkovské týmy rendez-vous a RZP, které byly u postiženého během sedmi minut od kontaktování tísňové linky 155. Stav pacienta byl vážný.

Oba zranění byli vrtulníkem přepraveni na urgentní příjem FN Ostrava a tam předáni do další péče.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář